Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview
V době, kdy se vydavatelé snaží nesměle prosadit zdražení her a účtují hráčům poplatky za každé sebemenší vylepšení hry, je přístup Valve naprosto unikátní. Team Fortress 2, dlouhá léta očekávanou hru, kterou by na trhu bez nejmenších pochyb čekal komerční úspěch, nabízejí zdarma. Samozřejmě nic není úplně zadarmo, takže tu někde musí být háček, že? Ne, opravdu není. Tedy pokud nemyslíte fakt, že si budete muset koupit Half-Life 2: Episode 2, k níž má být Team Fortress 2 ještě společně s experimentálním Portalem „zdarma“ přiložen.

 Jak šel čas
Mladší čtenáři se možná diví té dvojce v názvu – pro ně jsme připravili detailnější shrnutí prvního dílu v rámečku. Pro nás pamětníky stačí připomenout, že Team Fortress vloni oslavilo neuvěřitelných deset let, a velmi stručně shrnout jeho historii: Team Fortress vyšel jako amatérská modifikace pro Quake, kde jako vůbec první mod zabodoval v kategorii týmových úprav a v podstatě tak vyšlapal cestičku pro Counter-Strike. Po obrovském úspěchu se autoři rozhodli vytvořit druhý díl jako komerční hru na technologii Quake II, ještě předtím však stihl tým odkoupit Valve. Ten sice už v roce 1998 ohlásil „brzké“ vydání druhého dílu, ale jediné, na co se zmohl, byla konverze prvního dílu na Half-Life engine známá jako Team Fortress Classic.

 


TIP: kliknutím na velkou verzi screenshotu se dostanete na následující obrázek

 
Ano, letopočet jste zaznamenali správně – Team Fortress 2 je ve vývoji skutečně již dlouhých osm let, tedy téměř stejně dlouho jako vysmívaný Duke Nukem Forever. V průběhu oněch let jsme se příliš informací nedozvěděli a zdá se, že sami vývojáři ve Valve přesně netušili jak s projektem naložit. Hra prošla několika různými základními koncepty, existovala řada odlišných návrhů designu a nějaký čas to vypadalo, že se Team Fortress 2 promění ve vojenský „simulátor“ se zaměřením na realismus. K tomu ale, jak už vám jistě došlo podle obrázků, nakonec nedošlo (pozadí strastiplného vývoje se mimochodem Valve chystá objasnit v in-game komentáři).

!!New videos!!